timur bato pandurog

Republic of Timur

Republic of Timur

Timur (Pho-su-gí: تیمور Timūr; 1336 nî 4 goe h 9 ji t – 1405 nî 2 goe h 18 ji t) sī Tu t-koat/Bông-kó hē ê cheng-ho k-chiá, kiàn-li p liáu thóng-tī Pho-su kap Tiong-a tē-khu ê Timur Tè-kok.I mā sī Timur ông-tiâu ê khai-ki-chó .I ê āu-tāi Babur ji p-chhim liáu Ìn-tō , tī hia koh kiàn-li p khí Mogul Tè-kok.

Kumuha ng presyo
Timur-Batak

Timur-Batak

Bungtod ang Timur Batu sa Malaysiya.[1] Nahimutang ni sa estado sa Sabah, sa sidlakang bahin sa nasod, 1,900 km sa sidlakan sa Kuala Lumpur ang ulohan sa nasod. 25 metros ibabaw sa dagat kahaboga ang nahimutangan sa Timur Batu.[1] Ang yuta palibot sa Timur Batu kay patag.[saysay 1] Ang kinahabogang dapit sa palibot dunay gihabogon nga 227 ka ...

Kumuha ng presyo
Aldrin Verdadero Blanco Cuenta Llena | Aldwin Deogracias …

Aldrin Verdadero Blanco Cuenta Llena | Aldwin Deogracias …

Timur marupoan sabuah kato benda atau kato sifat untuak manunjuakan arah geografi. Timur adolah salah satu dari ampek arah dalam kompas, lawan dari barat dan tagak luruih taadok utara jo selatan. Dalam navigasi, timur dinyatokan sabagai 90 . Rujuakan ...

Kumuha ng presyo
Batu, Pantar Timur, Alor

Batu, Pantar Timur, Alor

Timuri (Persisht: تیمور Temūr, Chagataisht: Temur, 9 prill 1336 - 18 shkurt 1405), i njohur historikisht si Amir Timur dhe Tamerlane (Persisht: تيمور لنگ Temūr (-i) Lang, Lame "), ishte udhëheqës politik sa ishte në krye të vendit të tij. Si themelues i Perandorisë Timuride në Persi dhe Azinë Qendrore, ai u bë ...

Kumuha ng presyo
Mengu-Timur

Mengu-Timur

Timur (frae the Perso-Arabic form تیمور Tīmūr, ultimately frae Chagatai (Middle Turkic) Temür "iron"; 8 Aprile 1336 – 18 Februar 1405), normally kent as Tamerlane (frae Tīmūr-e Lang) in Inglis, wis a fowerteent-century conqueror o Wastren, South an Central Asie, foonder o the Timurid Empire an Timurid dynasty (1370–1405) in Central Asie, an great great grandfaither o Babur, the ...

Kumuha ng presyo